مدیرکل اوقاف استان بیان کرد: برگزاری کنگره ملی آقا سید جلال الدین اشرف و ویژه برنامه آرامش بهاری در نوروز امسال

به گزارش “سنگرما” حجت السلام والمسلمین ولی عادلی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری نخستین کنگره ملی  آقا سید جلال الدین اشرف (ع) و ویژه برنامه های آرامش بهاری، اظهار کرد: در ایام نوروز برنامه های فرهنگی در بقاع متبرکه طبق روال هر ساله از ۲۸ اسفند لغایت ۱۴ فروردین ماه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی آرامش بهاری اولین بار در استان گیلان رقم خورد، گفت: گیلان میزبان برگزاری مسابقات کشوری قرآن و برنامه های طرح آرامش بهاری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، ادامه داد: مردم گیلان به اعتقادات مذهبی و  اسلامی ارادت خاصی دارند و این موضوع و به عنوان نیرومند ترین قطب جذب گردشگر می تواند موجب در جلب گردشگران مذهبی مؤثر باشد.

عادلی در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین کنگره ملی آقا سید جلال الدین اشرف در گیلان؛ گفت: حدود ۱۲۸ اثر و مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است که  ۲۷ مقاله از این تعداد برگزیده و انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه افتتاحیه این کنگره در روز سه شنبه در تالار حکمت دانشگاه گیلان و با حضور اساتید، سخنرانان و مسئولین برگزار می شود، تصریح کرد: در مراسم اختتامیه به نفرات برتر لوح یادبود تقدیم می شود و مقالات برگزیده در مجلات علمی چاپ خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در ۲۳۰ بقعه گیلان برگزار می شود، بیان کرد: این طرح چند سال است که در گیلان برگزار می شود و استقبال خوبی هم صورت گرفت.

وی در زمینه فراهم سازی امکانات در بقاع متبرکه برای پذیرایی از زایرین گفت: جهت ساماندهی امور بقاع یک مرکز اداری بصورت شیفت بندی و اجرای بهتر بازرسانی را جهت کنترل و ارزیابی به بقاع اعزام می کنند که این نشان دهنده حساسیت ویژه طرح آرامش بهاری است.

عادلی افزود: در ایام نوروز خادمین بقاع به صورت شیفت در محل کار خود حضور می یابند و به نوعی کاری جهادی جهت ایجاد رفاه و آرامش حال مردم انجام می دهند تا مقدمات و شرایط پذیرایی از مسافران را فراهم کنند.

وی بیان کرد: این طرح با شروع سال نو آغاز می شود تا زایرین در لحظه تحویل سال از فضای معنوی امامزادگان بهره برده و آرامش و انرژی معنوی را از آغاز سال کسب کنند.

مدیرکل اوقاف گیلان خاطر نشان کرد: مراسم تحویل سال، دعا و مناجات، امکاناتی همچون زائرسراها، سرویس های بهداشتی و فعالیت های فرهنگی و اقامتی در دست انجام است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری  طرح “خیمه های معرفت” در گیلان، افزود: این طرح توسط ۲۶مبلغ، ۹۵ مبلغ بومی و امامان جماعت مجموعا ۱۸۰نفر در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی انجام می شود.

عادلی افزود: همچنین غرفه عفاف و حجاب دائم، نمایشگاه بهاری و عرضه  محصولات فرهنگی، دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی، ایستگاه صلواتی، اسکان موقت زائرین از دیگر فعالیت ها در طرح آرامش بهاری می باشد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *