واکنش امام جمعه سنگرنسبت به سخنان شهردار: کسی حتی به زبان شوخی حق ندارد عقاید حقیقت را زیر سوال ببرد

 به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی”سنگرما” حجت الاسلام کمال تجدد، امام جمعه سنگر امروز(۱۰ دی) در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه تقوی به انسان آبرو، شجاعت و حمیت و همت می دهد، اظهار کرد: تقوی الهی، خدا ترسی و خدا باوری به انسان شجاعت می دهد که بتواند مرزهای عقیده را فتح کند.

وی با بیان اینکه کارهای انسان باید به دور از ریا و برای کسب رضایت خداوند باشد، گفت: اگر شهدا ماندگار شدند و اگر می بینیم اعمال امام راحل هنوز در دل های مردم ماندگار است چون برای خدا کارهایشان را انجام داده اند.

حجت الاسلام تجدد با اشاره به اینکه باید از قدرت مملکتی و سلطنتی که خداوند به ما داد برای رضایت خداوند استفاده کنیم، افزود: مواظب باشیم دین را وسیله قرار ندهیم تا به مقاصد دنیایی خود برسیم چون هم دنیایمان تباه خواهد شد و هم دین مان از بین خواهد رفت.

وی با تاکید بر اینکه باید مواظب ایمانمان باشیم چرا که حقیقت ها و ظلمت ها با هم قاطی شده است، تصریح کرد: مراقب باشیم در این دنیای غبار آلود، دین حقیقی را از دست ندهیم.

حجت الاسلام تجدد به نزدیک شدن زمان انتخاب اشاره و خاطر نشان کرد: مراقب باشیم دین خودمان را بخاطر دنیای کسان دیگر نابود نکنیم.

مرز عقیده از مرز جغرافیایی بالاتر است

امام جمعه بخش سنگر در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته با توجه به رویدادهای هفته اظهار کرد: ما دو مرز داریم که یکی مرز عقیده و دیگری مرز جغرافیایی است.

وی با تاکید بر اینکه مرز عقیده از مرز جغرافیایی بالاتر است، افزود: بنا به فرمایش امیرالمومنین علیه‌السلام دنیا دنیای عقیده است و اگر کسی عقیده باطل داشته باشد اگر لباس جهاد هم به تن کند آن جهاد، جهاد خدایی نیست چون عقیده اش باطل است و نمونه اش مثل داعش، وهابیت و طالبان و .. است که می بینیم.

حجت الاسلام تجدد گفت: خونی که بر روی زمین ریخته می شود اگر برای عقیده صحیح باشد یقینا نمره شهادت می گیرد و در غیر این‌صورت خداوند او را تایید نمی کند.

وی در ادامه اذعان کرد: امروز نمی توانیم بخاطر غیبت امام عصر(عج)، به مرزهای جغرافیایی کمونیستی حمله کنیم چون گفته اند«جهاد ابتدایی» برای امام زمان است و ایشان فقط می توانند به ما دستور بدهند اما جهاد دفاعی در زمان غیبت کبری هم افضل است و انسان می تواند در غیبت نیز این جهاد را انجام دهد، همانگونه که ما در هشت سال دفاع مقدس از مرزهای جغرافیایی خود دفاع کردیم و یک وجب خاکمان را به دشمن ندادیم.

حجت الاسلام تجدد با اشاره به اینکه همه ما باید برای حفظ عقیده اسلام ناب محمدی قیام کنیم، خاطر نشان کرد: خداوند می فرماید برای استقرار دین قیام کنید.

وی با تاکید بر اینکه همه ما به دستور خداوند باید جهادی که برای آرمان های علوی و نبوی است قیام را داشته باشیم، افزود: وقتی عقیده ای مورد تایید خداوند، امام زمان و رهبری است باید مورد احترام همه باشد و هیچ کسی حتی به زبان شوخی حق ندارد این عقاید حقیقت را زیر سوال ببرد.

حجت الاسلام تجدد ادامه داد: فراموش نکنید عدم بصیرت یاران امام علی علیه السلام را که وقتی قرآن را بر سر نیزه ها دیدند گفتند نمی جنگیم در حالی که امیر المومنین فرمودند من قرآن ناطق هستم و یا یاران امام حسن علیه السلام که با تحریکات معاویه سجاده را از زیر پای امام حسن مجتبی علیه السلام برداشتند و به خیمه اش حمله کردند، چرا چون بعضی ها معلوم الحال بودند و بعضی‌ها حقیقت دین را به شوخی گرفته بودند.

وی یادآور شد: باید مراقب باشیم حقیقت دین به ملعبه و شوخی گرفته نشود.

حجت الاسلام تجدد با بیان اینکه رهبران اسلام به دیگر رهبرانی که اسلام را قبول نکرده اند نامه می نویسند و آنان را دعوت به اسلام می کنند، اظهار کرد: باید مراقب باشیم حرمت عقاید مردم حفظ شود، عقیده ای که مردم برای آن خون دادند و جانباز شدند و جوانانی که هم برای خانواده هایشان عزیز بودند و هم برای امت اسلام عزیز هستند ایثار می کنند تا این عقیده باقی بماند.

وی اذعان کرد: باید حریم این عقاید را حفظ کنیم چرا که اگر این عقاید ملعبه دست بعضی ها قرار بگیرد خدای نکرده جایگاهش در دل ها متزلزل می‌ شود.

حجت الاسلام تجدد با تاکید بر اینکه نباید حنجره ها، حنجره های بیرون مرزی باشد، باید حنجره های طرفداران اسلام ناب محمدی باشد، گفت: مراقب باشیم تا برخی خناس ها به حقیقت عقیده ما نتازند.

شبستانپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *