امام جمعه کوچصفهان : ولی فقیه منصوب از طرف خداست/ در آینده نزدیک شاهد برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی در فلسطین اشغالی وآمریکا خواهیم بود

به گزارش خبرنگار سرویس دین واندیشه “سنگرما” حجت الاسلام والمسلمین ثبوتی امام جمعه بخش کوچصفهان در نماز جمعه این هفته با تبریک هفته وحدت اظهار داشت : هنگامی که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، معاذ بن جبل‏ را به سمت یمن می فرستادند، به او چنین فرمودند: … أُوصِیکَ‏ بِتَقْوَى‏ اللهِ‏ وَ صِدْقِ الْحَدِیثِ وَ الْوَفَاءِ بِالْعَهْدِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَهِ وَ تَرْکِ الْخِیَانَهِ وَ لِینِ الْکَلَامِ وَ بَذْلِ السَّلَامِ وَ حِفْظِ الْجَارِ وَ رَحْمَهِ الْیَتِیمِ … ؛ تو را سفارش می کنم به رعایت تقوای الهی، و راستگویی، و وفای به عهد، و امانتداری، و ترک خیانت، و گفتار نرم، و سلام گفتن، و همسایه داری، و مهربانی در حق یتیمان.

وی افزود: یکی از سنت های پیامبر، ازدواج بود. پدر و مادرها باید در امر ازدواج آسان بگیرند. اگر خواستگار آمد و اخلاق و دینش مورد تایید بود نباید سخت گیری کنیم.
امام جمعه بخش کوچصفهان با بیان اینکه در امر ازدواج باید از اسراف و تبذیر و سخت گیری و هزینه های زیادی خودداری کنیم خاطر نشان کرد: داماد مانند فرزند ماست و فرزندان او هم فرزندان ما به حساب می آیند. به همین دلیل است که ما به امام حسین علیه السلام که نوه دختری پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هستند «یا ابن رسول الله» می گوییم.

حجت الاسلام والمسلمین ثبوتی یکی دیگر از سنت های پیامبر، تکثیر نسل دانست ویاد آورشد: از ایشان نقل شده است که فرمودند: تَنَاکَحُوا تَنَاسَلُوا تَکْثُرُوا فَإِنِّی أُبَاهِی بِکُمُ الْأُمَمَ یَوْمَ الْقِیَامَهِ وَ لَوْ بِالسِّقْط ؛ ازدواج کنید و فرزندان بسیار بیاورید، که من در روز قیامت، به شما و حتی به فرزندانی از شما که سقط شده اند در مقابل امت های دیگر مباهات می کنم.
وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته عنوان کرد : پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله: … مَنْ أَحَبَّ أَنْ یَکُونَ أَعَزَّ النَّاسِ‏ فَلْیَتَّقِ اللهَ وَ مَنْ أَحَبَّ أَنْ یَکُونَ أَقْوَى النَّاسِ فَلْیَتَوَکَّلْ عَلَى اللهِ وَ مَنْ أَحَبَّ أَنْ یَکُونَ أَغْنَى النَّاسِ فَلْیَکُنْ بِمَا فِی یَدِ اللهِ أَوْثَقَ مِنْهُ بِمَا فِی یَدِه‏ ؛ هرکس دوست دارد عزیزترین مردم باشد باید از خداوند پروا نماید، و هر کس بخواهد نیرومندترین مردم باشد باید بر خدا توکّل کند، و هر کس بخواهد بی نیازترین مردم باشد باید به آنچه نزد خداست اعتمادش بیشتر باشد از آنچه نزد خود دارد.

ثبوتی تصریح کرد: عزیزان ما در آموزش و پرورش و نهادهای آموزشی اگر می خواهند نسبت به دانش آموزان که امانت هایی در دست آنان هستند رسم امانتداری را بجای بیاورند، باید تمام تعلیماتشان بر اساس ثقلین که همان قرآن و حدیث است باشد.

وی با اشاره به اینکه در ایام هفته وحدت هستیم تاکید کرد: باید بدانیم که دین بدون امامت و ولایت، دین نیست! همانطور که قرآن کریم فرموده است: «یا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ‏ ما أُنْزِلَ‏ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ»
این استاد اخلاق  افزود: امامت انتصابی نیست بلکه مقامی الهی است. امام، در روایات ما تشبیه به خورشید شده است، همانطور که ما در عزل و نصب خورشید نقشی نداریم، نسبت به نصب امام هم انسان ها نقشی ندارند.
وی ادامه داد وگفت : ولی فقیه هم منصوب از طرف خداست. کاری که مجلس خبرگان انجام میدهد تنها تعیین مصداق است.
امام جمعه کوچصفهان بیان کرد: البته لازم به ذکر است که قانون اساسی بنابر ملاحظاتی نوشته شده است، وگرنه زمام امور در زمان غیبت به دست ولی فقیه است.
حجت الاسلام ثبوتی اظهار کرد: اگر قائل به چنین ولایتی بشویم دیگر فتنه ۸۸ تکرار نخواهد شد. زیرا به فرض که یک نفر توسط مردم رأی هم بیاورد اما اگر مرضیّ ولی امر نباشد باید کنار برود! و به اعتبار دیگر، منعزل است.

وی با بیان اینکه امروز بحمدالله شما شاهد پیروزی رزمندگان در حلب هستیدتصریح کرد: ما بر اساس دیدگاه قرآن هیچ شکی نداریم که جهان به سیطره اسلام در خواهد آمد و در آینده نزدیک شاهد برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی در فلسطین اشغالی و سرتاسر اروپا و آمریکا خواهیم بود.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *