امام جمعه سنگر :بسیاری از کارهای بد در دنیا تحت عنوان حقوق بشر انجام می‌شود

به گزارش خبرنگار سرویس دین واندیشه “سنگرما” حجت الاسلام کمال تجدد، امام جمعه بخش سنگر امروز(۲۶ آذر) در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ره آورد اخلاق، اقتصاد و نتیجه آن در اسلام، اظهار کرد: یکی از مقوله هایی بشاش بودن است

وی با اشاره به اینکه اخلاص در لغت یعنی خالص و جدا کردن حق از باطل، گفت: اخلاص یعنی اینکه اعمال خود را از نیات شیطانی خالص می کنیم، یعنی جدا کردن خدا از شیطان و شیطان را در اعمال خود دخالت ندادن.

حجت الاسلام تجدد اخلاص را به معنای دوست داشتن خدا عنوان کرد و با بیان اینکه شیطان جز مستکبرین است، افزود: نمی شود که انسان ادعا کند که هم حق را دوست دارد و هم باطل را.

وی تصریح کرد: بعضی از دشمنان که باطل هستند، لباس حق می پوشند لذا در روایت داریم که شیطان دو لباس دارد یکی لباسی که همه می فهمند او شیطان است و دیگری لباسی که نمی توان فهمید که شیطان است و باید مراقب بود.

حجت الاسلام تجدد اضافه کرد: لذا باید مواظب انسان نماهای که گرگ صفت هستند باشیم و آنها را از زندگی خود خالص کنیم.

وی با استناد بر خطبه ۵۹ نهج البلاغه بیان کرد: عهدی که برای خدا انجام می دهیم نباید رنگ شیطانی به خود بگیرد چون در غیر اینصورت شیطان خوشحال می شود در حالی که ما می خواهیم اعمالمان مورد توجه مسرت الهی باشد، وقتی اعمال من خالص شد دیگر آمریکا و مستکبرین تعریف مرا نمی کنند و اینجاست که حضرت امام(ره) فرمودند هر وقت دشمنان تعریف شما را کردند به عمل خود شک کنید چون خالص نبوده است.

حجت الاسلام تجدد با تاکید بر اینکه اگر کار ما خالص باشد دیگر شیطان و بلندگوهای استکبار تعریف ما را نمی کند، اظهار کرد: اگر حقیقت خودش را از رنگ باطل جدا می کرد، زبان معاندین بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه چگونه متوجه بشویم که انحراف از حق داریم یا خیر، به حکمت ۳۱ نهج‌البلاغه اشاره کرد و گفت: کسی که منحرف می شود و کسی که از حقیقت فاصله می گیرد هر وقت کار خوبی انجام دهد بدش می آید چون قلبش با شیطان است از این رو هر وقت دیدید با ظالم بودید، هر وقت به کسی توهین کردید و انسانی حق کسی را خورد و شما خوشحال شدید بدانید که قلب تان منحرف شده است.

حجت الاسلام تجدد اضافه کرد: اگر انسان نفعی را به دیگران برساند و ابراز خوشحالی کند این نشان می دهد که هنوز امیدی به او هست.

بسیاری از کارهای بد در دنیا تحت عنوان حقوق بشر انجام می‌شود

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از کارهای بد در دنیا تحت عنوان حقوق بشر انجام می‌شود گفت: همه جا را بمباران می کنند و میگویند ما تابع حقوق بشر هستیم و این علتش انحراف از حقیقت است.

حجت الاسلام تجدد خاطر نشان کرد: این محک من و شما است و اگر می خواهی شخصیت خودت را اندازه گیری کنی باید ببینی وقتی مطیع پروردگار هستی، خوشحال هستی یا خیر!؟

وی در ادامه به ره آورد ایران اشاره کرد و افزود: خدا ایمان را برای ما واجب کرد، و باید در انتخاب ایمان خود یکرنگ باشیم، چون هم با خدا هم با شیطان هم با انقلاب اسلامی و هم با آمریکا باشیم که جور در نمی آید.

حجت الاسلام تجدد اذعان کرد: برای اینکه نترسیم باید با تقوا و پرهیزکار باشیم و لازمه پرهیزکاری این است که خدا را ناظر بر اعمالمان بدانیم.

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم وسوسه خناس ها در ما تاثیر نکند باید خدا را ناظر بر اعمال آشکار و نهان خود بدانیم، گفت: وقتی انسان انحراف را شناخت و نتیجه ایمان را فهمید و برای اینکه به ایمان خود کمک کند  باید ره آورد صبر و ایستادگی در مسیر الهی و پرهیزکاری را بیاموزد چون اگر انسان صبر نداشته باشد می لرزد از این رو باید صبور، حلیم در سیاست و حلیم در اقتصاد، حلیم در اخلاقیات  و… باشد همه اینها در جامعه تاثیر دارند.

حجت الاسلام تجدد در ادامه با تاکید بر اینکه اگر می خواهید دوستانتان زیاد شوند حلیم باشید، خاطر نشان کرد: گرچه اکنون اقتصاد ما خوب نیست اما قرار نیست بخاطر رکود اقتصادی بازاریان ما برخی خلاف ها چون نزول و رباه و رشوه گرفتن را توجیه کنند و مبادا شیطان برخی از خلاف ها را برای ما توجیه کند.

وی تصریح کرد: اگر کسی در انجام واجبات و در ترک محرمات خدا را یاری کند خدا هم به او آبروی دنیا و آخرت می دهد.

استقامت و مقاومت پیامبر رمز گسترش اسلام بود

حجت الاسلام تجدد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با تبریک و تهنیت روزهای سرور و شادمانی میلاد خاتم انبیاء سلام الله و امام جعفر صادق علیه السلام، اظهار کرد: اینکه پیامبر اکرم صلی الله توانست سریع اسلام را گسترش دهد، یک رمز است.

وی گفت: اگر ما نیز می خواهیم انقلابمان به کشورهای دنیا صادر شود باید از ره آورد کارهای پیامبر را رمز گشایی کنیم.

حجت الاسلام تجدد یکی از رمزها را استقامت و مقاومت پیامبر اسلام دانست که اگر نبود استقامت و مقاومت حضرت محمد مصطفی صلی الله نمی توانست در مقابل دشمنان اسلام پیروز شود، افزود: اگر ما می خواهیم انقلاب خود را مثل انقلاب نبوی تسری بدهیم و صادر کنیم باید به مقاومت و استقامت خودمان بیفزاییم.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان دنبال این هستند که مقاومت و استقامت ما را بشکنند و اگر به دنبال اقتدار نبوی و علوی هستیم باید بر استقامت اصرار داشته باشیم، تصریح کرد: هدف دشمن از تمدید تحریم ها خسته کردن ما است.

حجت الاسلام تجدد اظهار کرد: دشمن دید که ما حلب را با همین تحریم ها آزاد کردیم و داعش را در عراق با این همه تحریم ها مستاصل کرده ایم، چندین هزار دلار از پول های نفتی ما را با گذشت ۳۶ سال است به ما نمی دهند و با بلوکه کردن انبار ما، به بهانه برجام می خواستند ما از انرژی هسته ای دست بکشیم که آنها بلوکه کردن انبار ما را آزاد کنند و..  وبا همه اینها می خواهند بگویند ما نمی خواهیم شما مستقل باشید ولی ما به دنیای استکبار اعلام می کنیم که علاوه بر میل شما ما روز بروز راه بر اقتدار خود می افزاییم و یقینا مقاومت و ایستادگی خود را بیشتر خواهیم کرد تا به کوری چشم دشمنان این انقلاب مرزهای عقیدتی‌ و مرزهای جغرافیایی موانع کفر را این کشور مقتدر، فتح خواهند کرد.

انتشار و تولید علم دومین عامل پیروزی حضرت محمد مصطفی

وی در ادامه دومین عامل پیروزی حضرت محمد مصطفی را انتشار و تولید علم عنوان کرد و افزود: اگر می بینیم امام باقر سلام الله و امام صادق علیه‌السلام مامور هستند به تولید علم، این ماموریت توسط پیغمبر و خداوند برای ترویج دین اسلام به آنان داده شده است و آنها برخلاف میل و اراده خدا و پیغمبر کاری نمی کنند .

حجت الاسلام تجدد اضافه کرد: اگر می خواهید انقلاب ما بالنده تر و سرعت انتشار و صدور انقلابی اش بیشتر شود باید تولید علم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اگر امام باقر و امام صادق علیه‌السلام تولید علم نمی کردند یقینا شیعه در انزوا باقی می ماند، افزود: انقلاب ما باید تولید علم داشته باشد.

حجت الاسلام تجدد بیان کرد: آمریکا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ عراق را فتح کرد و بر صدام مسلط شد، و حدود ۵۵۰ دانشمند آن را توسط موصاد با کمک نظامیان آمریکایی کشتند و شهید کردند و ۳۵۰ دانشمند هسته ای عراق در این پنج سال کشته شد و این نشان می دهد که دشمن مخالف تولید علم است.

وی خطاب به جوانان بر حرکت پرشتاب علمی و رسیدن به جاهایی که دست دشمنان به آن نقاط پیشرفت نرسیده تاکید کرد و افزود: باید علوم را در علم ها و فناوری های روز دنیا، دنبال کنیم.

حجت الاسلام تجدد همچنین اخلاق و حلم را از دیگر عنصرهای گسترش سریع اسلام در زمان پیامبر نام برد و ادامه داد: شاید کسانی بگویند ما اکنون در مشکلات اقتصادی هستیم و چرا باید به کشورهای دیگر کمک کنیم، باید بگویم اگر حلم، صبر و تعمق این معروف نبود دشمن بر ما غلبه می کرد و این معروف، کمک به مظلومان عالم است.

وی با بیان اینکه اگر اکنون ما دست مردم سوریه را گرفتیم حلب را آزاد کردیم و این افتخار و برگ زرین در نامه شما مردم گیلان نواخته شد، به خود افتخار کنید، خاطر نشان کرد: امروز علت تکریم از مدافعان حرم نشان دادن هدف و آرمان مدافعان حرم با هدف و آرمان تک تک این ملت است.

حجت الاسلام تجدد اضافه کرد:  وقتی خرمشهر آزاد شد امام فرمود «خونین شهر را خدا آزاد کرد» و ما امروز باید بگویم که حلب را هم خدا آزاد کرد چرا چون دست خدا با این جماعت است و اگر مقاومت و ایثار شما نبود هیچ‌وقت امدادهای الهی شامل آزادی حلب نمی شد و شما باعث شدید که حقوق بشر آمریکایی رسوا شد.

وی با بیان اینکه آنهایی که دم از نجات حقوق بشر می زنند برای نجات مردم سوریه کجا بودند، تصریح کرد: استکبار جهانی بداند با دست مقتدر ملت ایران، رسوا شدید و به امید خدا رسواتر خواهید شد.

حجت الاسلام تجدد در ادامه با توجه به هفته وحدت و هفته وحدت بین حوزه و دانشگاه، حوزه را سمبل فرهنگ و دانشگاه را سمبل فناوری دانست و گفت: این دو باید در کنار هم قرار بگیرند و باید بدانیم که فرهنگ و فناوری باعث پویایی یک ملت می شود.

وی اظهار کرد: ما با این دو عنصر مرزها را فتح خواهیم کرد و هدف و آرمان علوی محقق خواهد شد.

گفتنی است، همچنین در پایان نماز جمعه از ۲۲ نفر از مدافعان حرم سنگر و نیز همچنین از قهرمان ملی پوش سنگری«مهرداد مستحسن پور»تجلیل به عمل آمد.پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *