مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه گیلان: فرهنگ “عفاف و حجاب” به‌عنوان یک الگو به دنیا معرفی شود

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه گیلان با بیان اینکه در دنیای کنونی الگوی تاثیرگذار مطلوب در زندگی از میان رفته است گفت: فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب باید به‌عنوان یک الگو به دنیا معرفی شود.

به گزارش”سنگرما” حجت‌الاسلام والمسلمین هادی بصیری ظهر امروز در همایش نمایشگاه “قاب سفید” ویژه تصاویر ازدواج شهدای گیلان با اشاره به اینکه شهدا و خانواده معظم شهدا جایگاه ویژه‌ای در پیشگاه مقام معظم رهبری دارند اظهار داشت: امروز حضور شهدا در تمامی عرصه‌های جامعه اسلامی احساس می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهدا به‌واسطه ایثار و شهادت، مسیری را ایجاد کردند که این مسیر تا ابد در دنیا ماندگار است افزود: امروز ایثار و شهادت شهدا نه تنها مرزهای ایران اسلامی بلکه تمامی جهان اسلام را تحت الشعاع قرار داده است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان مسیر شهدا را در دنیای اسلام زنده و پویا عنوان خاطرنشان کرد: مسیر شهید و شهادت در آینده‌ای نزدیک تمامی جهان را فرا می‌گیرد.

بصیری مسیر شهدا را مقاومت در برابر ظلم و ستم و حرکت در راه حق و حقیقت دانست و تصریح کرد: امروز فرهنگ ایثار و شهادت در تمامی دنیا در حال گسترش است.

وی با اشاره به نمایشگاه”قاب سفید” بیان کرد: نمایشگاه مذکور ویژه تصاویر مراسم ازدواج شهدا است که برای نخستین بار با همکاری کانون علمی فرهنگی ایثار دانشگاه گیلان و اداره کل بنیاد شهید و ایثارگران گیلان برگزار شده است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان با تاکید بر اینکه نمایشگاه مذکور، ساده زیستی دوران حیات شهدا را به شیوه درست به تصویر کشیده است بیان کرد: ترویج ساده زیستی و سبک زندگی شهدا باید در جامعه استمرار یابد.

بصیری رعایت الگوهای اسلامی در ازدواج را لازمه یک ازدواج آسان و موفق عنوان کرد و افزود: اگر ازدواج بدون برنامه ریزی، تحقیق و بدون رعایت الگوهای اسلامی انجام شود با مشکل مواجه می‌شود.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و عفاف و حجاب را از اهداف برگزاری نمایشگاه مذکور دانست و تصریح کرد: در جامعه اسلامی در هر مسئولیتی که هستیم برای ترویج فرهنگ شهدا مسئولیت خطیری را برعهده داریم.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه دنیای مادی امروز  در سبک زندگی افراد تاثیرگذار بوده است خاطرنشان کرد: امروز الگوهای اسلامی در ازدواج و خانواده‌ها از میان رفته است.

بصیری با بیان اینکه در دنیای کنونی الگوهای تاثیرگذار مطلوب زندگی از میان رفته است تاکید کرد: باید فرهنگ غنی ایثار و شهادت و عفاف و حجاب را به‌عنوان الگو به دنیا معرفی کنیم.

تسنیمپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *