جوانترین گلزنان تاریخ بوندسلیگا

این گزارش بر آن است که جوانترین گلزنان تاریخ بوندسلیگا را معرفی کند.
جوانترین گلزنان تاریخ بوندسلیگابه گزارش  سرویس ورزشی “سنگرما”لیگ یک آلمان که به بوندسلیگا معروف است یکی از بهترین لیگ های اروپایی به شمار می آید. در این لیگ بازیکنان خوب و جوان بسیار زیادی حضور داشته اند. در این گزارش بر آن هستیم که جوان ترین گلزنان تاریخ بوندسلیگا را معرفی نماییم.

۱ . نوری شاهین : این بازیکن ترکیه ای زمانی که تنها  ۱۷ سال و ۲۱ روز سن داشت در تیم بورسیا دورتموند گلزنی کرد. وی در دیدار با نورنبرگ در سال ۲۰۰۵ که با نتیجه ۲ بر ۱ به سود دورتموند به پایان رسید، گل دوم تیمش را به ثمر رساند. نوری شاهین با گلی که به ثمر رساند تبدیل به جوانترین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد. البته این بازیکن در پست هافبک بازی می کند و به پاس های خوبش معروف است.
۲٫ جولین درکسیر : این بازیکن زمانی که ۱۷ سال و ۶ ماه و ۱۲ روز سن داشت و در تیم سابقش یعنی شالکه بازی می کرد، نخستین گلش را به ثمر رساند و به دومین گلزن تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد. وی اصلیتی آلمانی دارد و برای تیم ولسفسبورگ بازی می کند. درکسیر که در حال حاضر ۲۳ سال دارد، توانایی استفاده از هر دو پایش را دارد و یکی از بازیکنان آینده دار به حساب می آید.
۳٫ تیمو ورنر : این بازیکن در سال ۲۰۱۳ زمانی که تنها ۱۷ سال و ۶ ماه و ۱۶ روز سن داشت و در تیم اشتوتگارت بازی می کرد، نخستین گلش را برای این تیم آلمانی به ثمر رساند.این بازیکن که به عنوان مهاجم بازی می کند، برای تیم لایپزیک پدیده امسال بوندسلیگا توپ می زند. این بازیکن ۲۰ ساله اصلیتی آلمانی دارد و یکی از امیدهای آینده فوتبال این کشور به حساب می آید.
۴٫ کریستین پالیسیک : این بازیکن آمریکایی را می توان پدیده فوتبال این کشور به حساب آورد. پالیسیک زمانی که ۱۷ سال و ۷ ماه سن داشت، در حولای ۲۰۱۶ برای دورتموند گلزنی کرد. این بازیکن تنها ۱۸ سال دارد و روز گذشته به عنوان پدیده جوان سال فوتبال آمریکا انتخاب شد.
۵٫ لارس ریکن : فوتبالیست بازنشسته آلمانی که در مارچ ۱۹۹۴ زمانی که ۱۷ سال و ۸ ماه و ۱ روز سن داشت برای دورتموند گلزنی کرد. این بازیکن در تیم دورتموند بازی می کرد و در حال حاضر ۴۰ سال سن دارد. وی ۱۵ سال در سطح اول فوتبال بازی کرد.
۶٫ ابراهیم تانکو :بازیکن بازنشسته غنایی که در حال حاضر به عنوان مربی و مدیر فنی تیم ها فعالیت می کند. این بازیکن زمانی که ۱۷ سال و ۸ ماه و ۷ روز سن داشت و برای دورتموند بازی می کرد، نخستین گلش را به ثمر رساند. وی اکثر دوران بازی اش را در این تیم زردپوش آلمانی سپری کرد و یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود.
۷٫ رودریگو آبرامزیک : بازیکن سابق شالکه که به سانترهای زیبایش معروف بود . وی زمانی که ۱۷ سال و ۱۰ ماه و ۲۵ روز سن داشت، برای شالکه گلزنی کرد و به هفتمین گلزن جوان تاریخ بوندسلیگا تبدیل شد. این بازیکن آلمانی بیشتر فوتبالش را درتیم های آلمانی گذراند.
باشگاه خبرنگاران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *