کیفیت نماز ازدواج

هر انسانی قصد آن را دارد که که در آینده ای نزدیک ازدواج کند بهتر است این نماز را بخواند. و فرمودند کسی که انجام دهد ان را عطا میکند خدا هر انچه که بخواهد.

 به گزارش سرویس دین واندیشه “سنگرما”حجت الاسلام والمسلمین مهدی شهرباف کارشناس مسائل مذهبی گفت:ازدواج همواره در زندگی هر انسانی به عنوان یک موضوع حیاتی است.یک فرد می تواند با ازدواج درست در مسیر حقیقی زندگی قرار گیرد و یا برعکس آن با ازدواج نادرست می تواند انسان را به بیراهه بکشاند.
وی در خصوص نماز ازدواج افزود: در باب ازدواج دو نوع نماز وجود دارد یک نوع از آن در زمان اراده ازدواج  قبل از خواستگاری حتی قبل از اراده فرد خاصی  است و نوع دوم زمانی است که بعد از خواستکاری و عقد، در شب زفاف خوانده  میشود.
ای کارشناس مذهبی اظهار داشت:در باب نوع اول نمازهایی از حضرات اهل بیت (علیهم صلوات الله) وارد شده است که امروز به یک مورد آن را بیان می کنیم.
 حضرت علی علیه السلام می فرماید : هر کس از شما اراده ازدواج کرد،دو رکعت نماز بخواند و در هر دو رکعت سوره حمد و یاسین را خوانده بعد از اتمام نماز حمد و و ثنای الهی را بجا اورد و بگوید:
اللهم ارزقنی زوجه ودودا ولودا شکورا غیورا ، إن أحسنت شکرت ، وإن أسأت
غفرت ، وإن ذکرت الله تعالى [ أعانت ] وإن نسیت ذکرت ، وإن
خرجت من عندها حفظت ، وإن دخلت علیها سرتنی ، وإن أمرتها
أطاعتنی ، وإن أقسمت علیها أبرت قسمی ، وإن غضبت علیها
أرضتنی ، یا ذا الجلال والاکرام ، هب لی ذلک ، فإنما أسألک ولا
أجد  إلا ما مننت وأعطیت .
حجت الاسلام شهرباف در پایان افزود:در روایت از امام علی(ع)آمده است هرکس به جا آورد این نماز را خداوند هرآنجه را  که بخواهد به او عطا میکند.
  منبع:مستدرک الوسایل مرحوم محدث نوری ره جلد ۶ صفحه ۳۲۵ و نیز جامع احادیث شیعه مرحوم ایت الله برو جردی ره جلد ۲۰ صفحه ۳۰
باشگاه خبرنگاران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *